Odchudzanie może być znacznie łatwiejsze, jeśli będziemy wspomagali się odpowiednimi suplementami diety.

Suplementy zawierające morwę białą – zmniejszają poziom glukozy we krwi i zapewniają prawidłowy poziom cukru, co zapobiega napadom głodu. Są szczególnie polecane dla osób, które tyją z powodu jedzenia węglowodanów.

Termogeniki – zwiększają tempo metabolizmu organizmu, dzięki czemu, chudnięcie staje się łatwiejsze. Popularne termogeniki to imbir, zielona herbata czy ostra papryka. Preparaty tego typu, poprawiają samopoczucie i dodają energii, co jest korzystne między innymi wtedy, gdy trenujemy. Termogeniki mogą także zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej.

Zioła moczopędne – ułatwiają pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Stosowanie preparatów tego typu, wpływa na zmniejszenie obrzęków i poprawia naszą sylwetkę. Diuretyki dają największe efekty na początku stosowania, później, stają się one mniej widoczne. Zwykle zawierają składniki ziołowe, takie, jak pokrzywa, zielona herbata czy yerba mate.

Preparaty błonnikowe – błonnik działa mechanicznie, zmniejszając uczucie głodu oraz zapobiegając zaparciom. Niedobór błonnika warto uzupełniać zarówno na diecie, jak i wtedy, gdy w naszej diecie brakuje warzyw i owoców. Błonnik można przyjmować w formie proszku lub kapsułek i tabletek. Często łączy się też prebiotyki i błonnik.

Preparaty z chromem – chrom poprawia metabolizm węglowodanów w organizmie i zmniejsza apetyt na słodycze. Zapewnia także prawidłowy poziom cukru. Szczególnie często wybierają go panie.