Aby dieta była skuteczna, nie może być jedynie krótkotrwałym sposobem zmiany sposobu odżywiania. Prawidłowa dieta, musi zaspokajać potrzeby organizmu na wszystkie składniki odżywcze, oraz eliminować te produkty, które dostarczają nadmiar cukru lub tłuszczu, a nie zawierają wartościowych składników. Pozytywne skutki diety, można przyśpieszyć między innymi dzięki stosowaniu preparatów na zmniejszenie apetytu.

Dla zachowania zdrowia, warto przyjrzeć się swojemu jadłospisowi oraz wyeliminować z niego takie składniki, jak te, które wyszczególniamy poniżej.

– Tłuszcze trans – powodują otyłość oraz podwyższają poziom cholesterolu. Często niepotrzebnie podwyższają wartość kaloryczną dania.

– Słodycze i cukier we wszystkich formach – cukier to puste kalorie, ponieważ nie zawiera żadnych substancji odżywczych. Powinny go unikać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

– Alkohol – alkohol jest nie tylko kaloryczny, ale także sprawia, że trudniej jest nam dotrzymać postanowień dotyczących diety. Zarówno regularne, jak i okazjonalne picie alkoholu powoduje, że wolniej chudniemy.

– Przekąski – chipsy, słone paluszki czy orzeszki, to bomba kaloryczna. Zawierają one także bardzo dużo soli, barwników i innych szkodliwych dodatków.

– Nadmiar pieczywa i węglowodanów – węglowodany to łatwo przyswajalne źródło energii. Jedzenie węglowodanów sprawia, że organizm magazynuje nadmiar glukozy w formie tłuszczu, którego spalenie, wymaga wysiłku fizycznego lub zmniejszenia ilości kalorii w diecie. Apetyt na węglowodany, można zmniejszyć, stosując preparaty na prawidłowy poziom cukru.

– Produkty wysokoprzetworzone – także light. Często znajdziemy w nich nadmiar węglowodanów, dodatków smakowych i substancji stabilizujących. Lepszym rozwiązaniem są produkty naturalne.