Suplementy na odchudzanie, pomagają w szybszym spalaniu zbędnych kilogramów, ale tylko wtedy, gdy dobierzemy je odpowiednio do naszego stylu życia.

Bardzo popularną odmianą tabletek odchudzających, są tabletki zmniejszające apetyt. W ich skład wchodzą takie składniki, jak kofeina, błonnik czy ekstrakty z roślin, które zmniejszają wahania glukozy we krwi. Apetyt zmniejsza się także podczas jedzenia większej ilości błonnika.

Spalacze tłuszczu mają inne działanie – dzięki nim, pozbywamy się tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm przechodzi na „wyższe obroty”. Kofeina czy ekstrakt z zielonej herbaty, zwiększają termogenezę, co nie tylko sprawia, że spalamy kalorie. Oprócz tego, przy stosowaniu termogeników, maleje nasz apetyt. Popularne składniki w preparatach tego typu, to między innymi L-karnityna, chrom czy ekstrakt z fasoli.

Preparaty zawierające błonnik – mają podwójne działanie – hamują wchłanianie substancji odżywczych (głównie tłuszczu i węglowodanów) do organizmu, oraz powodują zmniejszenie apetytu. Oprócz tego, poprawiają one perystaltykę jelit, co jest ważne przy niskokalorycznych dietach, w których brakuje odpowiedniej ilości błonnika.

Preparaty na prawidłowy poziom cukru – dzięki nim, organizm gorzej trawi produkty skrobiowe. Ma to korzystny wpływ na odchudzanie, ponieważ ciało nie czerpie wtedy energii z glukozy znajdującej się we krwi, a z zapasów tłuszczu. Ta metoda sprawdza się jedynie u osób, które jedzą węglowodany.